Wizyta Duszpasterska 2019/2020

Plan kolędyGRAFIKRegulamin


1. Dyspozycyjność
Ministrant ma możliwość podać maksymalnie 2 dni w tygodniu, w których jego dyspozycyjność jest utrudniona, jednakże może to wpłynąć na otrzymanie mniej korzystnych kolęd.
W absolutnie wyjątkowych przypadkach braku możliwości przyjścia w pozostałe dni ma on obowiązek poinformować o tym koordynatora. Jeśli nie może przyjść na swoją kolędę to niestety dobrowolnie i bezpowrotnie traci ją oraz wynagrodzenie z niej wynikające.
Można 2 razy bez konsekwencji zmienić termin swojej kolędy informując o tym koordynatora min. 2 dni wcześniej. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie po kolędzie chodzi samotnie ministrant młodszy.

2. Roznoszenie karteczek informacyjnych
Karteczki mają być dostarczone mieszkańcom oraz powinni oni być o tym poinformowani słownie minimum 3 dni przed wizytą duszpasterską w ich domu.
Informacje roznoszą obydwoje ministranci. Starszy ma obowiązek zadzwonić do młodszego i poinformować go o jego kolędzie.

3. Rozliczenie
Wszyscy ministranci otrzymują kolędy zgodnie z ich zaangażowaniem w ciągu roku w służbę liturgiczną. Każda osoba zatrzymuje dla siebie pieniądze z danego domu dzieląc się po połowie z partnerem.
W razie spóźnienia punktualny zabiera całość pieniędzy otrzymanych w domu, w którym był sam. Spóźniony niestety traci tyle na ile się spóźnił.
Po skończonej kolędzie każdy osobno uzupełnia swój formularz rozliczeniowy. Wszyscy mają obowiązek oddać go wraz z niezależną od kolędy kwotą wyznaczoną wcześniej przez organizatorów ( do 35% ze średniej z 3 ostatnich lat na danej ulicy) do rąk Michałowi Krzyworzece.
Stała kwota zapobiega ewentualnym kradzieżom oraz nie ma możliwości, żeby ministrant zarobił mniej niż tyle ile ona wynosi. Jest ona przeznaczona na koszty funkcjonowania LSO przez cały rok. Pozostałe pieniądze ministranci zatrzymują dla siebie bezpośrednio po skończonej kolędzie.
W razię możliwości prosimy o dostarczenie kwoty w banknotach.

4. Kary
W przypadku nie stosowania się do regulaminu koordynatorzy mogą udzielić pisemnego ostrzeżenia, które za drugim razem wiąże się z obniżeniem wynagrodzenia kolędowego o 50 zł oraz w ostateczności wykluczeniem z kolędy.

Numery do koordynatorów kolędy (dla ministrantów):


Główny koordynator kolędy: Michał Krzyworzeka (nr tel. 515 696 694) W pilnych sprawach!
Koordynator ds. zmian kolęd: Eryk Jóźwiak(nr tel. 535 586 344)Parafia w Borku
Parafia w Borku